„Husársky kúsok“, Béla...

Autor: Tomáš Kvič | 17.3.2018 o 12:36 | (upravené 17.3.2018 o 12:46) Karma článku: 7,23 | Prečítané:  1889x

Vďakabohu a vláde ľudu som mohol včera pokojne, slobodne a verejne vyjadriť svoj názor – vztýčeným transparentom a hlasným hvízdaním...   

Králík nic nepochopí, králík je vůl.
Jiří Suchý


Stalo sa. Pred dvomi rokmi som s dôverou a nádejou vhodil v parlamentných voľbách svoj hlas pre slovensko – maďarskú, pravicovú a občiansku stranu MOST – HÍD. Pôsobili v nej odborníci, politici a čestní ľudia ako Zsolt Simon, František Šebej či Lucia Žitňanská. 
Žiaľ – rovnako pred dvomi rokmi – sa títo odborníci, politici a čestní ľudia rozhodli vyť s vlkmi, kaliňákmi a kapitánmi, pretože podľa nich iná možnosť po výsledkoch volieb nebola. Jedine sympatický podpredseda strany, pán Zsolt Simon, z partaje vystúpil, za čo mu ako občan a volič dodatočne ďakujem.

Teraz, po dvoch rokoch, po slávnej pondelňajšej republikovej rade, po jasnom tvrdení o odchode z koalície alebo vyhlásení predčasných volieb, po školáckych výhovorkách na „tretiu vetu“ uznesenia, odchádza z funkcie znepokojená ministerka Lucia Žitňanská a poslaneckého mandátu sa vzdáva prekvapený František Šebej. Poviem vám úprimne, už necítim vďaku ani zadosťučinenie. Ale ani nenávisť či spravodlivý hnev, kvôli ktorým si „stabilný a zodpovedný“ Béla Bugár žiada zvýšenú policajnú ochranu pre centrálu strany a po vyhrážkach zrejme aj pre seba a svoju rodinu. Ako vyhlásil, je to cez čiaru. Súhlasím a ako kresťan s ním súcitím. Ibaže Z VAŠEJ STRANY je outom a faulom nedodržať predvolebný sľub, nezachovávať hodnoty, spolupracovať so skorumpovanými zvieratami, umývať si nad tým ruky, zákulisne aj verejne podrážať voličov a napokon po výmene naj(po)vrchnejšieho cynika zotrvať v prašivej skorumpovanej vláde. 
Vy naozaj nedovidíte na možné následky amorálnych kompromisov? Alebo sa z vás stávajú králici, ktorí nič nepochopia? Dokedy vydržíte v takejto koži? 
Teda, dobrú noc, dámy a páni bugárovci. S mojím hlasom sa môžete rozlúčiť. Pretože o charaktere sa nedá rokovať.

P.S.
Včera som na obojstrannom kartóne zhrnul červeným písmom všetko, čo si momentálne o strane MOST – HÍD a jej zakladateľovi myslím: Bugár, choď a už nehreš! / HÍD = MOST DO PEKLA... Hodinu a pol som potom v daždi držal svoj transparent na košickej Hlavnej ulici. Niekoľko sĺz v očiach počas vystúpenia pani Zlatice Kušnírovej vystriedali na záver pocity radosti a novej nádeje – ďakujem za ňu všetkým slušným obyvateľom Slovenska.
 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Fico je späť, ako prvého vytrestá Kisku

Keď treba zmasakrovať ústavu, vždy sa nájde koalícia ochotných.


Už ste čítali?